PORTFOLIO – Fotoksiążka lub Fotoalbum

Portfolio – prezentacja w formie FOTOKSIĄŻKI lub FOTOALBUMU

Modelki, artyści, malarze oraz wszyscy ci, którzy chcą w profesjonalny sposób zaprezentować swoją osobę lub dorobek swojej pracy powinny mieć odpowiednio wykonane portfolio.

Co to jest portfolio?

Wikipedii znajduje się następująca definicja:

„Portfolio – to teczka z przykładowymi pracami artysty, a w szerszym znaczeniu prezentacja dokonań danej osoby lub firmy, np. plik zawierający próbki, przykłady i wizerunki wykonanych, kompletnych prac, mogących być podstawą do oceny jej umiejętności, zdolności do pracy na danym stanowisku lub wykonania danego zadania”

Jak prezentować portfolio? Czy lepiej jest założyć np. swoją stronę www, czy może wykonać wydruk w formie FOTOKSIĄŻKI?

Jeżeli chcemy, aby nasza prezentacja zdjęć została zapamiętana, to musi ona wywołać odpowiednie wrażenie na odbiorcy. Oczywiście można wysłać e-mail, ale sami odpowiedzcie sobie na pytanie co robicie z mailami zwłaszcza, gdy zdjęcia nie są „rozpakowane”. Osoba, której składamy ofertę na pewno dostaje setki e-maili dziennie i nie poświęci zbyt wiele czasu na „rozpakowanie” Twoich zdjęć.

Jak Twoja oferta ma być zauważono w tym gąszczu?

Jeżeli chcecie, aby to Wasze zdjęcia zrobiły największe wrażenie to musi to być podane w profesjonalnej formie, na „talerzu” i co najważniejsze w oryginalnej formie!!

Bardzo elegancką i niezwykle dobrze prezentującą się formą portfolio jest FOTOKSIĄŻKA!

Chcesz się przekonać w jaki prosty sposób możesz wykonać swoje portfolio?

Swoją fotoksiążkę możesz zaprojektować za pomocą bezpłatnego programu do fotoksiążki – Sento Designer, który jest dostępny na stronie www.naszfotoalbum.pl

Fotoksiążka – portfolio powinna zawierać około 30 zdjęć. Taka ilość zdjęć na pewno wzbudzi zainteresowanie odbiorcy i pozostawi niedosyt. Zawarte w fotoksiążce zdjęcia najlepiej ułożyć pionowo tzn. w taki sposób, aby oglądający nie musiał przekręcać fotoksiążki. Należy pamiętać, aby jakość wszystkich zdjęć nie odbiegała od siebie z znacznym stopniu. Strona fotoksiążki najlepiej wygląda wówczas, gdy umieścimy na niej tylko jedno zdjęcie.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s